In this article, you will get all information regarding Вездесъщият Бейл отбелязва точка за Уелс срещу САЩ – Футболен свят – Световно първенство

САЩ и Уелс не успяха да се победят, завършвайки 1-1 в силно оспорван мач от група B на Световното първенство в Катар. Тимъти Уеа откри резултата в 36-ата минута. Гарет Бейл изравни с гол от дузпа в 82-ата минута, което бе достатъчно за точка в полза на драконите.

ГЛЕДАХТЕ МАЧА НА ЖИВО ЕФЕКТ ТУК!

ВИЖТЕ КОЙ Е ИГРАЧЪТ ТУК!

Първата интересна ситуация възникна пред вратата на “драконите”. След опасно центриране отдясно Джо Роден отправи право към вратата на Уейн Хенеси, но вратарят реагира и изби, предотвратявайки автогол.

връзка1″>

В следващите 20 минути темпото на игра не беше особено високо, така че положения почти липсваха.

Въпреки това, сякаш от нищото, американците успяха да излязат напред. След добра комбинация в халфовата линия Тимъти Уеа получи страхотен пас напред за защитата на Уелс и прехвърли Уейн Хенеси с 1-0.

През второто полувреме имаше повече агресия от Уелс, но отново не можеше да се каже, че имаше много чисти моменти.

В 64-ата минута положението стигна до “драконите”. След статично положение и сериозна борба пред вратата на САЩ Хари Уилсън стигна до топката и с глава, но Мат Търнър спаси.

В крайна сметка по-активните действия на Уелс дадоха резултат в 82-ата минута. Цимерман фаулира Кийфър Мур в наказателното поле, което доведе до дузпа. Зад топката беше легендарният уелсец, който не пропусна при резултат 1:1.

До края на мача Бренан Джонсън имаше половин шанс да отбележи, но пропусна.

Ето и съставите на двата отбора:

САЩ: Търнър, Дест, Цимерман, Рим, Робинсън, Маккени, Адамс, Муса, Пулисич, Уеа, Сарджънт;

Уелс: Хенеси, Дейвис, Роден, Мефам, Ампаду, Рамзи, Уилямс, Робъртс, Джеймс, Бейл, Уилсън;

Вездесъщият Бейл отбелязва точка за Уелс срещу САЩ – Футболен свят – Световно първенство