In this article, you will get all information regarding ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Бразилия 2-0 Сърбия, втори гол на Ричарлисон – Световно първенство – Световно първенство

Бразилия и Сърбия играха 2:0 в един от най-очакваните мачове от първия кръг на световното първенство в Катар. Можете да гледате мача от група G на стадион Лусаил Иконик в едноименния град на живо със снимки в Gong.bg. Ричарлисон откри резултата в 62-ата минута.

връзка1″>

Гъливер/Гети изображения

ВИЖТЕ ТУК

Първото по-интересно действие в мача дойде в 5-ата минута, когато Страхиня Павлович фаулира силно Неймар, за което получи жълт картон. В 13-ата минута бразилците получиха право на корнер. Неймар ригна топката, която мина под гредата в близкия ъгъл, но Ваня Милинкович-Савич успя да я избие в другия ъгъл. В следващите минути селесао продължи да атакува, но така и не създаде опасни положения пред сръбската врата.

В 21-ата минута Каземиро пробва амбициозен удар от далечна дистанция, който не спря бранителите на “белите орли”. Шест минути по-късно Тиаго Силва отправи страхотен пас от дълбочина към Винисиус. Нападателят излезе един в един с Ваня Милинкович-Савич, но вратарят бе по-бърз и успя да избие топката точно пред играча на Реал Мадрид.

В 35-ата минута Бразилия организира отлична разностранна атака. Възпитаниците на Тите матираха защитата на сърбите с едно докосване, а Лукас Пакет намери Рафиня в наказателното поле. Крилото остана непокрит, но отправи слаб удар от десетина метра и не затрудни Ваня Милинкович-Савич.

В 41-ата минута Каземиро опита да изведе Винисиус отляво, а Никола Миленкович в опит да нокаутира даде топката на нападателя. Вини навлезе в наказателното поле и стреля, но не уцели целта.

В първите секунди на втората част сръбската защита направи сериозен пропуск, който позволи на Рафиня да остане сам срещу вратаря на Балкан. Крилото на Барселона стреля от 12 метра, но Милинкович-Савич спаси. В 50-ата минута Неманя Гудел фаулира Неймар, който нахлу в наказателното поле на границата. Зад топката застана Неймар, чийто удар срещна стената и излезе в корнер. След изпълнението му Ричарлисон отправи удар с глава, но сръбският защитник блокира топката.

Пет минути по-късно Винисиус проби отляво и намери Неймар на дузпата, но звездата на ПСЖ не уцели целта. В 60-ата минута Сърбия бе спасена от гредата. Алекс Сандро стреля от 25-30 метра, но топката срещна дясната греда. Секунда по-късно Винисиус търсеше далечния ъгъл отляво, но прати топката над мрежата.

Крепостта на Белите орли падна в 62-ата минута. Неймар влезе в наказателното поле и подаде към Винисиус, който нанесе силен удар. Милинкович-Савич успя да избие, но Ричарлисон изпревари Павлович и вкара топката на празна врата за 1:0.

В 73-ата минута Селесау удвои преднината си. Винисиус проби отляво и намери Ричарлисон на дузпата. Девет овладя и страхотен въздушен удар спря за втори път сръбския вратар.

В 81-ата минута гредата отново се притече на помощ на Сърбия. Каземиро отправи страхотен удар от 15 метра, но топката срещна гредата.

Бразилия 2-0 Сърбия

1:0 Ричарлисън (62)

2:0 Ричарлисън (73)

Бразилия: 1. Алисон, 2. Данило, 3. Тиаго Силва, 4. Маркиньос, 6. Алекс Сандро, 5. Каземиро, 7. Лукас Пакет (75 – 8. Фред), 10. Неймар (80 – 19. Антъни), 11 Рафиня, 9. Ричарлисон (79 – 18. Габриел Жезус), 20. Винисиус (75 – 21. Родриго)

животновъд: Ти

Сърбия: 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович, 5. Милош Велкович, 2. Страхиня Павлович, 25. Филип Младенович (66 – 18. Душан Влахович), 14. Андрия Живкович (57 – 7. Неманя Радонич), 16. Саша Лукич (66 – 22. Дарко Лазович), 8. Неманя Гудел (57 – 24. Иван Илич), 20. Сергей Милинкович-Савич, 10. Душан Тадич, 9. Александър Митрович

Развъдчик: Драган Стойкович

Кадър: Страхиня Павлович, Неманя Гудел, Саша Лукич (Сърбия)

съдия: Алиреза Фагани (Иран)

Стадион: „Емблематичен Лусаил“, Лусаил

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Бразилия 2-0 Сърбия, втори гол на Ричарлисон – Световно първенство – Световно първенство