In this article, you will get all information regarding ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Сенегал 0-0 Холандия, Ван Дайк пропуснат – Световно първенство – Световно първенство

Сенегал и Холандия завършиха наравно 0:0 във втория мач от група А. Двубоят може да гледате на живо с изображение в Gong.bg. Бразилецът Уилтън Сампайо ще ръководи мача на стадион Ал-Тумама.

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ЕФЕКТ С ИЗОБРАЖЕНИЕ ТУК

ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ИГРАЧ НА МАЧА

Първият удар към една от двете врати нанесе Булайе Диа в 1-ата минута, но след ретур топката излезе в корнер. Лалетата отговориха с много опасна атака в 4-ата минута. След това Коди Гакпо напредна отдясно и направи пас към наказателното поле, където Стивън Бергвийн не успя да отбележи. Малко след това Исмаила Сар беше в позиция да стреля пред наказателното поле, но стреля над вратата на Андрис Кнопер.

връзка1″>

Гъливер/Гети изображения

В 17-ата минута Дензъл Дъмфрис намери Гакпо отдясно. Крилото коварно центрира, а Дейли Блинд надскочи Юсеф Сабали в наказателното поле, но не уцели целта. Две минути по-късно “лалетата” пропуснаха нова страхотна възможност за гол. Европейците предприеха мощна контраатака, при която Стивън Бергуис изведе Бергвайн отдясно, а Френки де Йонг се оказа сам пред вратаря със страхотен пас. Последният обаче се огорчи и вместо да удари, топката му бе отнета.

Пет минути по-късно Исмаила Сар проби отляво, елиминира съперничката си и опита финт в далечния ъгъл, но Върджил ван Дайк изби с глава в корнер. В 27-ата минута Ван Дайк се извиси след центриране на Гакпо, но ударът му с глава не намери целта. Крепин Диата отправи първия точен удар в мача в 33-ата минута, но не притесни Кнопер с удар от 20 метра.

В 40-ата минута Холандия организира разнообразна атака. Дъмфрис намери Берхуйс извън наказателното поле, който нанесе силен и опасен удар над гредата.

Първата чудесна възможност за гол през второто полувреме дойде от отбора на Европа. Ван Дайк се извиси над всички след центриране от корнер и с глава стреля встрани от вратата на Менди. В 57-ата минута Абду Диало стреля остро в наказателното поле, а Крепен Диата изпусна топката на втора греда.

В 65-ата минута Де Йонг сбърка в центъра, което позволи на Нампали Менди да му отнеме топката и да пусна страхотен пас към Диа. Нападателят стреля в близкия ъгъл, но Кнопер показа добър рефлекс и спаси.

В 72-ата минута при любопитна ситуация с Френки де Йонг контузия получи Шейхоу Куяте, поради което сенегалският халф бе изнесен на носилка от терена. Малко след това Сар проби отляво и намери Идрис Гей извън наказателното поле. Халфът отправи мощен удар, който Кнопър успя да парира.

Сенегал 0-0 Холандия

Сенегал: 16. Едуард Менди, 21. Юсеф Сабали, 3. Калиду Кулибали, 22. Абду Диало (62–14. Исмаил Джейкъбс), 4. Папе Абу Сисе, 6. Нампали Менди, 8. Чейхо Куяте, 5. Идриса Гей, 15 Крепин Диата, 18. Исмаила Сар, 9. Булайе Диа (68 – 20. Бамба Диенг)

Развъдчик: Алиу Сисе

Холандия: 23. Андрис Кнопър, 3. Матаис де Лигт, 4. Върджил ван Дайк, 5. Нейтън Аке, 22. Дензъл Дъмфрис, 17. Дейли Блинд, 21. Франки де Йонг, 11. Стивън Бергис, 8. Коди Гакпо, 7 Стивън Бергвин, 18. Винсент Янсен (62 – 10. Мемфис Депай)

животновъдРазказ от: Луис ван Гаал

Кадър: Matais de Licht (Холандия)

съдия: Уилтън Сампайо

Стадион: Ал Тумама, Доха

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Сенегал 0-0 Холандия, Ван Дайк пропуснат – Световно първенство – Световно първенство