In this article, you will get all information regarding Какъв мач! Феноменалният Иран унизи десет Уелс след луда драма в края – Световно по футбол – Световно първенство

Футболните фенове в Ал Раян станаха свидетели на зрелищен мач. Иран изигра страхотен мач и заслужено спечели с резултат 2:0 вдъхновение Уелс във втория си мач от група B на Световното първенство в Катар. Рузбе Чешми откри в 99-ата и 101-ата минута Рамин Резаян отбеляза втори гол и определи крайния резултат. Въпреки това, четири минути преди края на нормалното време, вратарят на драконите Уейн Хенеси беше изгонен с червен картон, оставяйки отбора си с човек по-малко, което в крайна сметка се оказа една от причините за загубата. европейски отбор.

връзка1″>

Гъливер/Гети изображения

През първото полувреме играта беше равностойна, гол на Иран не беше зачетен. През вторите 45 минути обаче на терена имаше само един отбор – Карлуш Кейрош. Тимът му удари две греди, създаде редица положения и напълно доминираше над съперника. В последните петнадесет минути се разигра истинска драма. Първо Хенеси бе изгонен с червен картон, а в самия край на добавеното време азиатците вкараха две красиви попадения и стигнаха до заслужен успех.

Така Иран взе първите три точки и се изкачи на втора позиция, а Уелс остана последен с една точка. В последния си мач персите играят срещу САЩ, а драконите имат дерби с Англия, където само победа им оставя шансове за 1/8-финалите. Мачовете ще се проведат в Торник на 29.11.

ВСИЧКО ЗА МОНДИАЛ 2022 МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Първият удар в мача дойде в третата минута, когато Хари Уилсън стреля отляво и си партнира с Нико Уилямс, който стреля право от наказателното поле, но високо над гредата.

В седмата минута се стигна и до първия точен удар. Сердар Азмун стреля ниско от дистанция, но твърде слабо и попада в ръцете на вратаря Уейн Хенеси.

връзка2″>

Уелс имаше страхотен шанс да открие резултата в 12-ата минута. Конър Робъртс центрира отдясно в наказателното поле, където на границата на малкото поле бе изпуснат Кийфър Мур, който засече топката, но вратарят Хосеин Хосейни спаси.

В 16-ата минута персите вкараха гол срещу Хенеси, който обаче не беше зачетен. Робъртс сбърка с паса в собствената си половина, позволявайки на Али Голизаде да вземе топката, след което се разигра страхотно на Сердар Азмун, който удвои. Нападателят на Байер Леверкузен нахлу в наказателното поле отдясно и подаде към Голизаде, който вкара топката в мрежата, но голът не беше зачетен след проверка от засада.

Персите имаха нова страхотна възможност в 23-ата минута, когато Рамин Резаеян центрира от свободен удар в наказателното поле, където Азмун беше съборен от Джо Роден и с глава стреля встрани от дясната греда на Хенеси.

Шест минути по-късно Гарет Бейл опита удар от въздуха от далечна дистанция с левия крак, но ударът беше слаб и попадна точно в ръцете на иранския вратар.

връзка3″>

Иран беше много близо до първия гол в началото на второто полувреме, когато просто нямаха късмет. В 51-ата минута Арън Рамзи се загуби в центъра на терена, топката бе изпратена напред към Сердар Азмун, който напредна добре, но след това центрира в левия стълб на Хенеси. Няколко секунди по-късно, в началото на 52-ата минута, Али Голизаде стреля умело пред наказателното поле, но този път топката срещна дясната греда, а в добавеното време Азмун я прати с глава, но вече в ръцете на Хенеси.

През второто полувреме “персите” напълно контролираха събитията на терена и притиснаха “драконите” в тяхната половина.

Азиатците се доближиха до попадението в 73-ата минута. След това Саид Езатолахи стреля ниско и встрани от наказателното поле, но Хенеси отбеляза добра намеса и изби в корнер.

Десет минути по-късно Уелс най-после получи добра възможност за гол, когато Бен Дейвис стреля силно и опасно извън наказателното поле, но топката мина над гредата.

При контраатаката Мехид Тереми направи отличен пас за уелската защита, но вратарят Уейн Хенеси излезе напред и го фаулира много грубо. Първоначално реферът Марио Ескобар му показа жълт картон, но след проверка със системата ВАР промени решението и го изгони с директен червен картон. Веднага след това на терена излезе Дани Уорд, който замени Арън Рамзи.

Две минути преди края на редовното време иранците имаха нов страхотен шанс. Резервата Мехди Тораби стреля силно пред наказателното поле, но топката премина на сантиметри от лявата греда на Уорд.

В последната от деветте минути на добавеното време Иран успя да отбележи заветния гол. Джо Алън не уцели добре топката след центриране и тя попадна в Рузбе Чешми, който с много силен и уверен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Дани Уорд пред свободния удар – 1:0 в полза на Иран.

Две минути по-късно “персите” сложиха точка на спора. Организираха страхотна контраатака, при която Мехди Тареми навлезе в половината на терена на Уелс, за малко да стигне до наказателното поле и подаде към връхлитащия Рамин Резаян, който не беше попречен, а заради дузпа спъна вратаря за крайно 0.-2!

FT | УЕЛС срещу ИРАН 0:2

0:1 Рузбе Чешми 90+9′

0:2 Рамин Резаеян 90+11′

Червена карта: Уейн Хенеси (Уелс) 86′

Световно първенство по футбол 2022, Катар, група B, втори кръг

Стартови състави и на двата отбора:

УЕЛС (3-5-2): 1. Уейн Хенеси g.c. – 5. Крис Мефам, 6. Джо Роден g.c.4. Бен Дейвис – 14. Конър Робъртс, 10. Арън Рамзи, 15. Итън Ампаду, 8. Хари Уилсън, 3. Нико Уилямс – 11. Гарет Бейл, 13. Кийфър Мур

Резервация: 12. Дани Уорд (вдясно), 21. Адам Дейвис (вдясно), 24. Бен Кабанго, 17. Том Локиър, 2. Крис Гънтър, 7. Джо Алън, 23. Дилън Левит, 25. Рубен Колвил, 22. Сорба Томас , 18. Джонатан Уилямс, 26. Матю Смит, 16. Джо Морел, 9. Бренан Джонсън, 19. Марк Харис, 20. Даниел Джеймс

Развъдчик: Робърт Пейдж

ИРАН (4-4-2): 24. Сейед Хосейн Хосейни – 5. Милад Мохамади, 19. Маджид Хосейни, 8. Мортеза Пуралиганджи, 23. Рамин Резаеян g.c. – 3. Ехсан Хасаифи (j), 6. Саид Езатолахи, 21. Ахмад Нуролахи, 17. Али Голизаде – 9. Мехди Тареми, 20. Сердар Азмун

Развъдчик: Карлос Кейрош

Главен съдия: Марио Ескобар, Гватемала

Стадион: Ахмед бин Али, Ал Раян, Катар

Какъв мач! Феноменалният Иран унизи десет Уелс след луда драма в края – Световно по футбол – Световно първенство