In this article, you will get all information regarding Португалия победи Гана в спиращ дъха трилър – Световно първенство – Световно първенство

Португалия победи Гана с 3:2 във вълнуващ мач от група H на Световното първенство в Катар. Второто полувреме накара зрителите да затаят дъх, а в края на 9-минутното продължение Черните звезди не успяха да изравнят резултата. Срещата бе открита от Кристиано Роналдо, който се разписа от дузпа в 65-ата минута, с което стана първият голмайстор на пет световни първенства. Капитанът на Африка Андре Аю изравни в 72-ата минута и това изглежда ядоса португалеца, който бързо отбеляза два поредни гола благодарение на Жоао Феликс (78) и резервата Рафаел Леао (80). Усман Букари върна надеждите на Гана в 89-ата минута, но Игнаси Уилямс не успя да накаже вратаря Диого Коста за грешка в последните секунди на деветте минути на продължението.

Мачът започна спокойно, играта се игра между два свободни удара. Едва в 10-ата минута се появи първата възможност за гол и то в полза на Португалия. Грешка на Томас Партей бе последвана от центриране към Кристиано Роналдо, който излезе един на един с ганайския вратар. Ати-Зиги обаче предвидливо скъси дистанцията и попречи на мегазвездата да бъде ударена. Три минути по-късно Рафаел Герейро стреля в наказателното поле, където Роналдо се извиси над всички, но не успя да порази вратата на африканския отбор.

В 31-ата минута Кристиано най-накрая успя да прати топката във вратата на Гана, но реферът не зачете попадението, тъй като секунда преди това реферът записа фаул в атака. Повторения показаха как Роналдо си асистира във въздушен дуел с Александър Джику, преди да стреля към вратата на Ати-Зига. Три минути преди почивката португалците отново направиха добра атака и опитаха да нанесат удар, който бе блокиран от защитника на Гана Амартеи.

Черните звезди влязоха много по-уверено във втората част и в 55-ата минута получиха първата си възможност в мача. Мохамед Кудус пробяга почти половината терен с топката в краката си, след като Рубен Невес не можа да го спре. Гана отправи мощен удар от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от лявата греда на Диого Коща.

Все пак след 10 минути португалците първи стигнаха до гол. Роналдо беше съборен в наказателното поле от Мохамед Салис, а реферът Исмаил Елфат не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката остана Кристиано, който не трепна и с мощен удар не остави шанс на Лорънс Зиги – 1:0.

Радостта на недоброжелателите обаче беше кратка. В 72-ата минута капитанът Андре Аю завърши страхотна атака на Гана след страхотен пас на Мохамед Кудус, за да направи 1:1 отблизо.

Роналдо и съотборниците му обаче бързо отвърнаха на удара. Жоао Феликс получи страхотен пас в 78-ата минута, който го извади сам срещу Зиги и бе точен – 2:1!

В 80-ата минута появилият се от пейката Рафаел Леао получи пас отляво, нахлу в наказателното поле и хладнокръвно надигра Зиги за 3:1!

Минута преди края на редовното време центриране от левия фланг попадна към Усман Букари в наказателното поле, а резервата на Гана върна интригата в мача – 3:2.

НА ЖИВО | ПОРТУГАЛИЯ 3-2 ГАНА

Стартови състави

ПОРТУГАЛИЯ (4-2-3-1): 22. Диого Коста – 20. Жоао Кансело, 4. Рубен Диас, 13. Данило Перейра, 5. Рафаел Герейро – 18. Рубен Невес, 25. Отавио – 10. Бернардо Силва, 8. Бруно Фернандеш, 11. Жоао Феликс – 7 , Кристиано Роналдо

Развъдчик Фернандо Сантос

ГАНА (5-4-1): 1. Лорънс Ати-Зиги – 17. Абдул Баба Рахман, 4. Мохамед Салису, 23. Александър Джику, 18. Даниел Амартей, 26. Алиду Сейду – 5. Томас Партей, 21. Салис Абдул Самед, 10. Андре Аю, 20 .Мохамед Кудус – 19. Игнаси Уилямс

Развъдчик Ото Адо

Съдия: Исмаил Елфат, САЩ

Стадион: Стадион 974, Доха, Катар

Португалия победи Гана в спиращ дъха трилър – Световно първенство – Световно първенство